Знайдіть масу вуглекислого газу, що утвориться внаслідок спалювання 1 т вугілля в надлишку повітря,

якщо сумарна масова частка всіх елементів у вугіллі, крім Карбону, становить 10 %. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Никитин Александр.

Дано:

m(вугілля) = 1 т = 1000 кг

ω(домішок) = 10% або 0,1

Знайти:

m(CO₂)-?

m(C) = m(вугілля) - m(вугілля)*ω(домішок) = 1000 кг-1000 кг*0,1=900 кг

М(С) = 0,012 кг/моль

n(C) = m(C)/M(C) = 900 кг/0,012 кг/моль = 75000 моль

С + О₂ = СО₂

М(СО₂) = 44 г/моль = 0,044 кг/моль

З рівняння реакції бачимо, що n(CO₂) = n(C) = 75000 моль

m(CO₂) = n(CO₂)*M(CO₂)

m(CO₂) = 0,044 кг/моль*75000 моль = 3300 кг = 3,3 т

Відповідь: 3,3 т