Наважку натрій карбонату масою 1,3053 г розчинили у мірній колбі місткістю 100 см3. На титрування

15,6 см3 одержаного розчину було витрачено 16,92 см3 0,0982М розчину хлоридної кислоти. Визначити масову частку солі в препараті.

Ответы на вопрос

Отвечает Красикова Ирина.

Ответ:

Для визначення масової частки солі (Na2CO3) в препараті, нам потрібно розрахувати кількість молей Na2CO3 у розчині з витрати хлоридної кислоти (HCl) під час титрування. Далі ми розрахуємо масу Na2CO3 і знайдемо масову частку.

Спершу, розрахуємо кількість молей HCl, витрачених на титрування:

Кількість молей HCl = концентрація (М) × об'єм (л)

Кількість молей HCl = 0,0982 М × 0,01692 л = 0,00166 моль HCl

За реакційного рівнянням між HCl і Na2CO3:

2 HCl + Na2CO3 → 2 NaCl + H2O + CO2

Один моль HCl реагує з одним молем Na2CO3. Отже, кількість молей Na2CO3 у пробі дорівнює кількість молей HCl:

Кількість молей Na2CO3 = 0,00166 моль

Тепер розрахуємо масу Na2CO3 в пробі, використовуючи масу, об'єм і масову частку натрію (Na) у Na2CO3:

Маса Na2CO3 = кількість молей × маса молекули

Маса молекули Na2CO3 = (2 × маса атома Na) + маса атома C + (3 × маса атома O)

Маса молекули Na2CO3 = (2 × 23) + 12 + (3 × 16) = 46 + 12 + 48 = 106 г/моль

Маса Na2CO3 = 0,00166 моль × 106 г/моль = 0,1556 г

Тепер ми можемо розрахувати масову частку Na2CO3 в препараті:

Масова частка Na2CO3 = (маса Na2CO3 / маса препарату) × 100%

Масова частка Na2CO3 = (0,1556 г / 1,3053 г) × 100% ≈ 11,93%

Отже, масова частка натрій карбонату (Na2CO3) в препараті становить приблизно 11,93%.