Наважку дигідрату оксалатної кислоти масою 3,3900 г розчинили в мірній колбі на 500 см3. На

титрування 25 см3 цього розчину витратили 23,52 см3 розчину KMnO4 з концентрацією 0,11240 моль-екв/дм3 . Визначте масову частку кислоти у зразку. Буду вдячна за допомогу))))

Ответы на вопрос

Отвечает Аманкельдин Асанали.

Ответ:

Для визначення масової частки кислоти у зразку, спочатку визначимо кількість моль оксалатної кислоти, яка була в розчині. Оксалатна кислота (C2H2O4) реагує з перманганатом калію (KMnO4) за наступним рівнянням:

5 C2H2O4 + 2 KMnO4 + 3 H2SO4 -> 10 CO2 + 2 MnSO4 + K2SO4 + 8 H2O

З цього рівняння видно, що 5 моль оксалатної кислоти реагують з 2 молями KMnO4. Тому, молекулярна вага оксалатної кислоти дорівнює 90 г/моль.

Використовуючи дані з умови задачі, можемо обчислити кількість моль KMnO4, яка була використана:

n(KMnO4) = C(KMnO4) * V(KMnO4) = 0,11240 моль/дм³ * 23,52 см³ * (1 дм³ / 1000 см³) = 0,00264 моль

Тепер можемо обчислити кількість моль оксалатної кислоти:

n(C2H2O4) = n(KMnO4) * (5/2) = 0,00264 моль * (5/2) = 0,0066 моль

Тепер можемо обчислити масу оксалатної кислоти:

m(C2H2O4) = n(C2H2O4) * M(C2H2O4) = 0,0066 моль * 90 г/моль = 0,594 г

Нарешті, можемо обчислити масову частку оксалатної кислоти:

w(C2H2O4) = m(C2H2O4) / m(зразок) * 100% = (0,594 г / 3,3900 г) * 100% ≈ 17,52%

Отже, масова частка оксалатної кислоти у зразку дорівнює приблизно 17,52%.