Помогите решить дам 5 звезд 1. Обчислити масову частку (у %) Хлору в сполуці NaClO 3 .( Бабакова

Е.) 2. Обчислити масову частку (у %) Сульфуру в сполуці CuSO 4 .(Бабенко А.) 3. Обчислити масову частку (у %) Оксигену в сполуці Ba(NO 3 ) 2 .( Бойко М.) 4. Обчислити масову частку (у %) Карбону в сполуці K 2 CO 3 .( Виноградська А.) 5. Обчислити масову частку (у %) Хрому в сполуці CrPO 4 .( Воздроганова С.) 6. Обчислити масову частку (у %) Сульфуру в сполуці Al 2 (SO 4 ) 3 .(Гавриленко Д.) 7. Обчислити масову частку (у %) Брому в сполуці HBrO.( Гринь М.) 8. Обчислити масову частку (у %) Силіцію в сполуці Na 2 SiO 3 .( Гудзь М.) 9. Обчислити масову частку (у %) Фосфору в сполуці Ca 3 (PO 4 ) 2 .( Діденко М.) 10. Обчислити масову частку (у %) Нітрогену в сполуці HNO 2 .( Заріцька І.) 11. Обчислити масову частку (у %) Гідрогену в сполуці NaНCO 3 .( Зубов М.) 12. Обчислити масову частку (у %) Барію в сполуці BaSO 3 .(Іса А.) 13. Обчислити масову частку (у %) Нітрогену в сполуці Fe(NO 3 ) 3 .( Качан А.) 14. Обчислити масову частку (у %) Фосфору в сполуці H 3 PO 4 .(Качан М.) 15. Обчислити масову частку (у %) Хлору в сполуці Ca(ClO) 2 .( Коноваленко П.) 16. Обчислити масову частку (у %) Оксигену в сполуці Na 2 SO 4 .( Литвин С.) 17. Обчислити масову частку (у %) Аргентуму в сполуці AgNO 3 .( Пасько К.) 18. Обчислити масову частку (у %) Хлору в сполуці KClO 2 .( Петухова Д.) 19. Обчислити масову частку (у %) Бору в сполуці H 3 BO 3 .( Подоксонов- Безруков І.) 20. Обчислити масову частку (у %) Мангану в сполуці KMnO 4 .( Пономаренко Б.) 21. Обчислити масову частку (у %) Оксигену в сполуці Al(OH) 3 .( Тимчик К.) 22. Обчислити масову частку (у %) Хлору в сполуці HClO 4 .( Ушакова Т.) 23. Обчислити масову частку (у %) Карбону в сполуці CaCO 3 .( Хархан Д.) 24. Обчислити масову частку (у %) Оксигену в сполуці H 2 SO 3 .( Шиліна К.)

Ответы на вопрос

Отвечает Поляков Жора.

Ответ:

Щоб розрахувати масову частку (у %) елементу в сполуці, треба взяти масу цього елементу, поділити на масу всієї сполуки і помножити на 100.

Наприклад, якщо треба знайти масову частку хлору (Cl) в сполуці NaClO3:

1. Знайдіть атомну масу кожного елементу:

- Na (натрій) - приблизно 22.99 г/моль,

- Cl (хлор) - приблизно 35.45 г/моль,

- O (кисень) - приблизно 16.00 г/моль.

2. Розкладіть сполуку на окремі елементи та знайдіть їх масу:

- Na = 1 * 22.99 г/моль = 22.99 г,

- Cl = 1 * 35.45 г/моль = 35.45 г,

- O = 3 * 16.00 г/моль = 48.00 г.

3. Знайдіть загальну масу сполуки:

- 22.99 г (Na) + 35.45 г (Cl) + 48.00 г (O) = 106.44 г.

4. Знайдіть масу хлору в сполуці:

- 35.45 г (Cl).

5. Розрахуйте масову частку хлору:

- (35.45 г / 106.44 г) * 100% ≈ 33.33%.

Таким чином, масова частка хлору в сполуці NaClO3 приблизно 33.33%. Аналогічно можна знайти масову частку інших елементів в інших сполуках.