Два землероби Іван і Григорій можуть зорати поле за 3 години. За скільки годин Григорій може зорати

все поле, якщо Іван всю роботу може зробити на 8 годин швидше, ніж Григорій?

Ответы на вопрос

Отвечает Картошка Алёшка.
Приймемо за 1 все поле. Нехай Григорій може зорати все поле х годин, тоді Іван - (x+8) годин. Григорій і Іван зорали за  \bigg(\dfrac{1}{x} +\dfrac{1}{x+8} \bigg) годин, що за умовою задачі становить 1/3 години

\dfrac{1}{x} +\dfrac{1}{x+8} = \dfrac{1}{3} ~~~|\cdot 3x(x+8)\\ \\ 3(x+8)+3x=x(x+8)\\ \\ 3x+24+3x=x^2+8x\\ \\ x^2+2x-24=0

За теоремою Вієта:

          x_1=-6 не задовольняє умові

          x_2=4 години все поле Григорій може зорати.

Відповідь : за 4 години.