Моторний човен, швидкість якого у стоячій воді дорівнює 36 км\год, пройшов 90 км за течією і

витратив на 1 год більше, ніж на 40 км проти течії річки. Знайдіть швидкість течії.

Ответы на вопрос

Отвечает Зубенко Даниела.
Пусть х км/ч скорость течения, тогда скорость лодки по течению (36+х) км/ч, а против течения (36-х) км/ч. Время пути по течению 90/(36+х) ч, против течения 40/(36-х) ч; разница 1ч. Уравнение: 90/(36+х)-40/(36-х)=1. 90(36-х)-40(36+х)=(36-х)(36+х). 1800-130х=1296-х². х²-130х+504=0. D=16900-2016=14884=122². X1=(130+122)/2=126 (не подходит); х2=(130-122)/2=4км/ч скорость течения.