Якщо довжину прямокутника зменшити на 4 см, а ширину збільшити на 0,5 дм, то одержимо квадрат,

площа якого на 40 см2 більша ніж площа прямокутника. Знайдіть площу прямокутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Isaeva Elizaveta.
0,5дм=5см
Від однієї сторони прямокутника відняли 4см, до другої додали 5см , знайшли добуток - площу квадрата, яка на 40см² більша за площу прямокутника.
Щоб із сторони квадрата отримати сторони прямокутника, виконаємо обернені дії:
а - сторона квадрата
(а+4) - 1 сторона прямокутника (а)
(а-5) - 2 сторона прямокутника (b)
Площа прямокутника S=a*b
Площа квадрата S=а², більша на 40см²
Рівняння:
а²-(а+4)(а-5)=40
а²-а²-4а+5а+20=40
а=20(см) - сторона квадрата
(20+4)(20-5)=360(см²) - площа прямокутника
Перевірка:
20*20=400(см²) - площа квадрата
400-360=40(см²)