Поясніть будь ласка простими словами (бажано з прикладами) що таке теорія ймовірності і як її

використовувати!

Ответы на вопрос

Отвечает Константинов Ярослав.

Ответ:

-

Объяснение:

Теорія ймовірності -  теорія, яка описує вірогідність того, що станеться яка небудь подія, або станеться якимось чином. Ймовірність(Р) вираховується за формулою P=m/n де m - кількість сприятливих результатів події, n - кількість усіх можливих результатів.

Наприклад, ми підкидуємо монетку, і підраховуємо, з якою ймовірністю випаде орел. У нам один сприятливий результат, випадання орла, тому m=1, З іншого боку, нам може випасти орел, чи решка, тому кількість всіх можливих результатів у нас 2, і n=2 тому за формулою ймовірність випадіння орла P=1/2=0.5

Інший приклад, у нас є гральний кубик, ми підраховуємо ймовірність того, що випаде непарне число. На гральному кубику це числа 1, 3, 5. У нас три варіанти сприятливої події, тому m=3. Однак на гральному кубику 6 граней і 6 чисел, тому кількість всіх можливих результатів n = 6, а отже знову ж за формулою P=3/6=0.5

Інший випадок коли нам відома ймовірність та або m, або n, тоді ми просто підставляємо у формулу і виражаємо невідоме, наприклад, нам відомо, що вірогідність певної події Р = 0.2 і відомо що кількість всіх можливих результатів n = 10. Тоді ми з формули виражаємо m і в нас виходить m=P*n=0.2*10=2