Знайти суму перших 5 членів геометричної прогресії якщо в1=0.5 q=5 Допоможіть дуже треба ​


Ответы на вопрос

Отвечает Деньмухаметов Камиль.

\displaystyle\bf\\b_{1} =0,5\\\\q=5\\\\S_{5}=?\\\\\\S_{5} =\frac{b_{1} \cdot(q^{5} -1)}{q-1} =\frac{0,5\cdot(5^{5}-1) }{5-1} =\frac{0,5\cdot(3125-1)}{4} =\\\\\\=\frac{0,5\cdot 3124}{4} =\frac{1562}{4} =390,5\\\\\\Otvet \ : \ S_{5} =390,5