Площа прямокутника 4200 см (квадратних). Якщо довжину прямокутника збільшити на 50см, а ширину

зменшити на 25см,то площа не зміниться. Знайдіть сторони прямокутника

Ответы на вопрос

Отвечает Просол Богдан.

Ответ:

Нехай довжина прямокутника дорівнює L см, а ширина дорівнює W см.

За умовою задачі, площа прямокутника дорівнює 4200 кв. см, тобто:

L * W = 4200

Також, за умовою задачі, якщо довжину збільшити на 50 см, а ширину зменшити на 25 см, то площа прямокутника залишиться незмінною, тобто:

(L + 50) * (W - 25) = L * W

Розкриваємо дужки та скорочуємо подібні доданки:

LW + 50W - 25L - 1250 = LW

50W - 25L = 1250

2W - L = 50 (*)

Ми отримали систему рівнянь з двох змінних:

LW = 4200

2W - L = 50

Розв'язуємо її методом підстановки. З (*) виразимо L через W:

L = 2W - 50

Підставляємо це значення L в перше рівняння системи:

(2W - 50)W = 4200

2W^2 - 50W - 4200 = 0

W^2 - 25W - 2100 = 0

Знаходимо корені цього квадратного рівняння:

W1 = 75

W2 = -28

Оскільки ширина не може бути від'ємною, то відкидаємо корінь W2 = -28. Залишається корінь W1 = 75.

Тепер з (*) можемо знайти відповідне значення довжини:

L = 2W - 50 = 2*75 - 50 = 100

Отже, сторони прямокутника дорівнюють 100 см та 75 см.

Объяснение: