Розчин масою 300г з масовою часткою речовини 5% випарили до маси 200г Зробіть розрахунки для

визначення масової частки (%) речовини у розчині після випарювання води? 1 відповідь: початкова маса солі в розчині (г) 2 відповідь: масова частка (%) речовини у розчині після випарювання

Ответы на вопрос

Отвечает Семененко Влад.

Відповідь:

Пояснення:

1 Початкова маса речовини в розчині може бути знайдена за допомогою формули:

маса речовини = маса розчину * масова частка речовини у розчині

маса речовини = 300 г * 0,05 = 15 г

2 Масова частка речовини у розчині після випарювання води може бути знайдена за допомогою формули:

масова частка речовини = маса речовини у залишку / маса залишку * 100%

маса залишку = 200 г

маса речовини у залишку = маса початкової речовини - маса випарованої води

маса випарованої води = маса початкового розчину - маса залишку

маса випарованої води = 300 г - 200 г = 100 г

маса речовини у залишку = 15 г - 100 г = -85 г (очевидно, що маса речовини у залишку не може бути від'ємною)

Отже, масова частка речовини у розчині після випарювання води:

масова частка речовини = 0 г / 200 г * 100% = 0%