Знайдіть найменше значення функції y=x²-6х-5.


Ответы на вопрос

Отвечает Стилл Макс.

Відповідь:    у = - 14 .

Пояснення:

  Функція   y = x²- 6х - 5 є квадратичною . Її графіком є парабола,

   вітки якої напрямлені вгору ( а = 1 > 0 ) . Тому своє  найменше значення функція набуває в точці , яка є вершиною параболи ;

    x₀ = - b/2a = - (- 6 )/( 2*1 ) = 3 ;  y₀ = 3² - 6*3 - 5 = - 14 .

   В  -  дь :  найменше значення функції   у = - 14 .