1. Спростіть вираз і знайдіть його значення: а) (a-2b)2 - (2a -b)2, якщо a = -2, b = 4 б) (b 2

-1) (b 2+1) - (b 2+2)2, якщо b= -3 2. Замініть зірочки такими одночленами, щоб утворилася тотожність: а) (x - *)2 = х2 - * +16 б) (* + *)2 = 25x 10+ * + 121x 2y 6 3. Замініть зірочку таким одночленом, щоб отриманий тричлен можна було подати у вигляді квадрата двочлена: а) 49x 2 - * + 4y 2 б) a 4 – 0,6 a 5 + * 4. Розв’яжіть рівняння: 25х2 - 30х + 9 = 0 5. Доведіть, що рівняння не має коренів: х2 + 6х +10 = 0.

Ответы на вопрос

Отвечает Симфония Соляная.

Відповідь:

Пояснення:

а) (a-2b)2 - (2a -b)2 = (-2 - 2 * 4)^2 - (2 * -2 - 4)^2 = (-2 - 8)^2 - (-4 - 4)^2 = 10^2 - 0^2 = 100

б) (b^2 - 1) * (b^2 + 1) - (b^2 + 2)^2 = (-3^2 - 1) * (-3^2 + 1) - (-3^2 + 2)^2 = (-3^2 - 1) * 4 - (5^2) = 8

а) (x - )^2 = x^2 - 2x + ^2

x^2 - 2x + *^2 = x^2 - 2x + 16

*^2 = 16

= 4

б) (* + *)^2 = 25x + 10 + 121x^2

(2 * )^2 = 25x + 10 + 121x^2

4^2 = 25x + 10 + 121x^2

16 = 25x + 10 + 121x^2

6 = 25x + 10

-4 = 25x

x = -4/25

а) 49x^2 - * + 4y^2

= 49x^2 - 4y^2 + 4

(7x + 2y)^2 = 49x^2 - 4y^2 + 4

б) a^4 - 0,6a^5 + *

= a^4 - 0,6a^5 + a^2

(a^2 - 0,3a)^2 = a^4 - 0,6a^5 + a^2

25x^2 - 30x + 9 = 0

Use the quadratic formula: x = (-b ± √(b^2-4ac)) / 2a

x = (-(-30) ± √((-30)^2 - 4 * 25 * 9)) / 2 * 25

x = (30 ± √(900 - 900)) / 50

x = (30 ± 0) / 50

x = 30/50 = 3/5

х^2 + 6х + 10 = 0

Дискримінант : b^2 - 4ac

Дискримінант = 6^2 - 4 * 1 * 10 = 36 - 40 = -4

Оскільки дискримінант від’ємний, рівняння не має дійсних коренів.