У коробці лежать 3 синіх, 2 жовтих, 1 зелений та декілька червоних олівців. Ймовірність того, що

вибраний навмання олівець виявиться синій, дорівнює 0,3. Скільки червоних олівців у коробці? Помогите пожалуйста, желательно с решением!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Аскарова Адема.

Ответ:

Для розв'язання задачі скористаємося формулою умовної ймовірності:

P(A|B) = P(A і B) / P(B),

де P(A|B) - умовна ймовірність події A при умові, що відбулася подія B,

P(A і B) - ймовірність спільної реалізації подій A і B,

P(B) - ймовірність відбуття події B.

У нашому випадку, подія A - вибір синього олівця, подія B - вибір будь-якого олівця з коробки. Тоді маємо:

P(A|B) = 0.3, P(B) = 1 (так як будь-який олівець може бути вибраний)

Треба знайти кількість червоних олівців у коробці (позначимо це число як х).

Для знаходження ймовірності спільної реалізації подій A і B складаємо таблицю:

Олівець Кількість Ймовірність

Синій 3 3/6 = 0.5

Жовтий 2 2/6 = 1/3

Зелений 1 1/6

Червоні х х/6

Так як всі олівці у коробці різні, то ймовірність вибору кожного з них дорівнює 1/6.

Отже, за формулою умовної ймовірності, отримаємо:

0.3 = (3/6) / (3/6 + 2/6 + 1/6 + x/6)

0.3 = 3 / (6 + 4 + 2 + x)

0.3 = 3 / (12 + x)

0.9 + 0.3x = 3

0.3x = 2.1

x = 7

Отже, у коробці міститься 7 червоних олівців.