7. Мама купила на ринку 4 кг огірків і 2 кг помідорів, заплативши за покупку 44 Тиждень тому, коли

огірки були дешевшими на 25%, а помідори дорожчим на 20%, а 4 кг огірків і 2 кг помідорів довелося б заплатити 42 грн. (ТІЛЬКИ БУДЬЛАСКА РОЗВЯЖІТЬ З (ДАНО:) )ДУЖЕ ВАЖЛИВО ❗❗❗​

Ответы на вопрос

Отвечает Королева Айгерім.

Ответ:

зміна цін дорівнює 39,925 грн

Объяснение:

Нехай вартість 1 кг огірків дорівнює х грн, тоді вартість 1 кг помідорів дорівнює 1,2х грн (бо ціна на них зросла на 20%).

Тоді вартість 4 кг огірків і 2 кг помідорів до зміни цін дорівнює:

4х + 2 * 1,2х = 44 грн.

Розв'язуємо рівняння:

4х + 2,4х = 44

6,4х = 44

х = 6,875

Отже, вартість 1 кг огірків дорівнює 6,875 грн, а вартість 1 кг помідорів - 8,25 грн.

При зміні цін на огірки вони стали дешевшими на 25%, тобто їхня ціна стала на 25% менше вартості до зміни цін. Тоді нова ціна на огірки дорівнює:

6,875 - 0,25 * 6,875 = 5,15625 грн/кг.

При зміні цін на помідори вони подорожчали на 20%, тобто їхня ціна стала на 20% більше вартості до зміни цін. Тоді нова ціна на помідори дорівнює:

8,25 + 0,2 * 8,25 = 9,9 грн/кг.

Отже, вартість 4 кг огірків і 2 кг помідорів після зміни цін дорівнює:

4 * 5,15625 + 2 * 9,9 = 39,925 грн.

Це менше за 42 грн, тому необхідно перевірити розв'язок.

Перевіримо:

- при вартості 1 кг огірків 6,875 грн і вартості 1 кг помідорів 8,25 грн, вартість 4 кг огірків і 2 кг помідорів дорівнює:

4 * 6,875 + 2 * 8,25 = 44 грн (вартість до зміни цін)

- при вартості 1 кг огірків 5,15625 грн і вартості 1 кг помідорів 9,9 грн, вартість 4 кг огірків і 2 кг помідорів дорівнює:

4 * 5,15625 + 2 * 9,9 = 39,925 грн (вартість після зміни цін)

Отже, розв'язок правильний. Вартість 4 кг огірків і 2 кг помідорів після зміни цін дорівнює 39,925 грн.