Пішохід рухався із села А в село В 4 год. На зворотному шляху перші 10 км він пройшов із тією самою

швидкістю, а потім зменшив її на 1 км/год і тому на зворотний шлях витратив на 30 хв більше. Знайдіть відстань між селами.

Ответы на вопрос

Отвечает Мин Маша.

Відповідь:

Задача має два розв'язки - 20 км або 16 км.

Пояснення:

Пішохід рухався із села А в село В 4 год. На зворотному шляху перші 10 км він пройшов із тією самою швидкістю, а потім зменшив її на 1 км/год і тому на зворотний шлях витратив на 30 хв більше. Знайдіть відстань між селами.

Розв'язання:

Нехай початкова швидкість пішохода х км/год, тоді відстань між селами дорівнює 4х км. На зворотньому шляху на перші 10 км з початковою швидкістю пішохід витратив 10/х годин, а на решту шляху (4х-10) км зі зменшеною швидкістю (х-1) км/год витратив (4х-10)/(х-1) годин. Оскільки на зворотній шлях пішоход витратив на 30 хв.(0,5 год) більше, тобто 4+0,5=4,5 (години), то можна скласти рівняння:

 \frac{10}{x}  +  \frac{4x - 10}{x - 1}  = 4.5

ОДЗ: х≠0, х≠1

 \frac{10(x - 1) + x(4x - 10)}{x(x - 1)}  = 4.5

10x - 10 + 4 {x}^{2}  - 10x = 4.5 {x}^{2}  - 4.5x

0.5 {x}^{2}  - 4.5x + 10 = 0

D =  {( - 4.5)}^{2}  - 4 \times 0.5 \times 10 = 0.25

 \sqrt{D}  =  \sqrt{0.25}  = 0.5

x_1 =  \frac{4.5 + 0.5}{2 \times 0.5}  =  \frac{5}{1}  = 5

x_2 =  \frac{4.5  -  0.5}{2 \times 0.5}  =  \frac{4}{1}  = 4

Рівняння має два корення і обидва задовільняють умову задачі.

Отже, якщо початкова швидкість пішохода була 5 км/год, то відстань між селами 4*5=20 (км), а якщо 4 км/год, то відстань між селами дорівнює 4*4=16 (км).

#SPJ1