Знаменник звичайного дробу на 7 більше чисельника. Якщо чисельник зменшити на 1, а знаменник

збільшити на 4, то данийдріб зменшиться на 1/6. Знайдіть даний дріб.

Ответы на вопрос

Отвечает Зуйкова Анастасия.

x - чисельник даного дробу,

x+7    - знаменник даного дробу

\frac{x}{x+7}    - даний дріб.

\frac{x-1}{x+7+4 }= \frac{x-1}{x+11 }

\frac{x-1}{x+11 }    - новий дріб.

Рiвняння

\frac{x}{x+7}-\frac{1}{6}=\frac{x-1}{x+11}        

\frac{x}{x+7}-\frac{1}{6}-\frac{x-1}{x+11} =0

\frac{6x(x+11)-(x+7)(x+11)-6(x-1)(x+7)}{(x+7)(x+11)}=0

\left \{ {{x+7\neq 0} \atop {x+11\neq 0}} \right. = > \left \{ {{x\neq -7} \atop {x\neq -11}} \right.

6x(x+11)-(x+7)(x+11)-6(x-1)(x+7)=0

6x^{2} +66x-x^{2} -18x-77-6x^{2} -36x+42=0

-x^{2} +12x-35=0

x^{2} -12x+35=0

D=144-4*1*35=144-140=4=2^2

x_1=\frac{12-2}{2} =5  

x_2=\frac{12+2}{2} =7

1)   \frac{5}{5+7} =\frac{5}{12}     - даний дріб.

2)   \frac{7}{7+7} =\frac{7}{14}   - теж підходить якщо не скорочувати.