123. Розв'яжіть рівняння: 1) x^2 + 5x - 14 = 0 ; 2) x ^ 2 - 14x + 40 = 0 5) x ^ 2 + 6x - 2 = 0 ; 6)

3x ^ 2 - 4x - 5 = 0 ; 3) 3y ^ 2 - 13y + 4 = 0 ; 7) 25x ^ 2 + 60x + 36 = 0 4) 12m ^ 2 + m - 6 = 0 ; 8) x^ 2 - 8x + 18 = 0

Ответы на вопрос

Отвечает Гордейчук Дарья.

Ответ:

Давайте розв'яжемо ці рівняння:

1) x^2 + 5x - 14 = 0

Для цього рівняння можна використовувати коефіцієнти a = 1, b = 5 і c = -14. Розв'язок можна знайти за допомогою квадратного рівняння. Він має два корені: x1 = 2 і x2 = -7.

2) x^2 - 14x + 40 = 0

Знову використовуємо коефіцієнти a = 1, b = -14 і c = 40. Це рівняння також має два корені: x1 = 10 і x2 = 4.

3) 3y^2 - 13y + 4 = 0

Для цього рівняння використовуємо a = 3, b = -13 і c = 4. Розв'язок: y1 = 1 і y2 = 4/3.

4) 12m^2 + m - 6 = 0

Знову використовуємо a = 12, b = 1 і c = -6. Розв'язок: m1 = 1/2 і m2 = -3/2.

5) x^2 + 6x - 2 = 0

Для цього рівняння використовуємо a = 1, b = 6 і c = -2. Розв'язок: x1 = -3 + √11 і x2 = -3 - √11.

6) 3x^2 - 4x - 5 = 0

Використовуємо a = 3, b = -4 і c = -5. Розв'язок: x1 = 1 і x2 = -5/3.

7) 25x^2 + 60x + 36 = 0

Знову використовуємо a = 25, b = 60 і c = 36. Розв'язок: x1 = -3 і x2 = -4/5.

8) x^2 - 8x + 18 = 0

Для цього рівняння використовуємо a = 1, b = -8 і c = 18. Розв'язок: x1 = 3 і x2 = 6.