Розв'язати рівняння |х²-4х+3|+|х²-4х+6|=1


Ответы на вопрос

Отвечает Князь Влад.

Ответ:

Щоб розв'язати рівняння |х²-4х+3|+|х²-4х+6| = 1, спростимо його, враховуючи, що вирази під модулями можуть бути додатніми або від'ємними.

1. Для першого модуля (|х²-4х+3|), ми маємо:

а) Якщо (х²-4х+3) ≥ 0, то |х²-4х+3| = (х²-4х+3).

б) Якщо (х²-4х+3) < 0, то |х²-4х+3| = -(х²-4х+3).

2. Для другого модуля (|х²-4х+6|), ми також маємо:

а) Якщо (х²-4х+6) ≥ 0, то |х²-4х+6| = (х²-4х+6).

б) Якщо (х²-4х+6) < 0, то |х²-4х+6| = -(х²-4х+6).

Отже, рівняння може бути записане як:

(х²-4х+3) + (х²-4х+6) = 1

або

-(х²-4х+3) - (х²-4х+6) = 1

Розглянемо кожну з цих альтернатив:

1. Перший варіант:

(х²-4х+3) + (х²-4х+6) = 1

2x² - 8x + 9 = 1

2x² - 8x + 9 - 1 = 0

2x² - 8x + 8 = 0

2. Другий варіант:

-(х²-4х+3) - (х²-4х+6) = 1

-x² + 4x - 3 - x² + 4x - 6 = 1

-2x² + 8x - 9 = 1

-2x² + 8x - 9 - 1 = 0

-2x² + 8x - 10 = 0

Тепер ми можемо розв'язати обидві квадратні рівняння:

1. Для 2x² - 8x + 8 = 0:

Діскримінант D = (-8)² - 4 * 2 * 8 = 64 - 64 = 0

Так як D = 0, це означає, що єдиний корінь цього рівняння:

x = -b / (2a) = -(-8) / (2 * 2) = 8 / 4 = 2

2. Для -2x² + 8x - 10 = 0:

Діскримінант D = 8² - 4 * (-2) * (-10) = 64 - 80 = -16

Оскільки D від'ємний, це означає, що це рівняння не має дійсних коренів.

Отже, розв'язки рівняння |х²-4х+3|+|х²-4х+6| = 1:

x = 2 (для першого варіанту)

Для другого варіанту рівняння розв'язків немає на множині дійсних чисел.

Отвечает Колчанов Севастьян.

Відповідь:

Для розв'язання цього рівняння спростимо спершу вирази в модулях:

|х² - 4х + 3| + |х² - 4х + 6| = 1

Зауважте, що обидва вирази в модулях мають спільний множник (х² - 4х), тому ми можемо розглядати цей множник як один вираз:

|х² - 4х| * |1 - 2| = 1

|х² - 4х| = 1

Тепер розглянемо два можливі випадки:

1. Якщо (х² - 4х) додатне:

х² - 4х = 1

Звідси ми отримуємо квадратне рівняння:

х² - 4х - 1 = 0

За допомогою квадратного рівняння знайдемо розв'язки для х:

х₁ = (4 + √20) / 2

х₂ = (4 - √20) / 2

2. Якщо (х² - 4х) від'ємне:

-(х² - 4х) = 1

х² - 4х = -1

Знову отримуємо квадратне рівняння:

х² - 4х + 1 = 0

За допомогою квадратного рівняння знайдемо розв'язки для х:

х₁ = 2 + √3

х₂ = 2 - √3

Таким чином, маємо чотири розв'язки для цього рівняння:

х₁ = (4 + √20) / 2

х₂ = (4 - √20) / 2

х₃ = 2 + √3

х₄ = 2 - √3

Пояснення: