(2 бали) Знайдіть при яких значеннях змінної не мають змісту вирази: a) 7/(x - 5 ^ 7) 6) (x -

15)/(16 - x ^ 2) в) (x ^ 3 + 7)/(x ^ 2 + 3x) 2. (2 бали) Скоротіть дроби a) (28a ^ 5 - b ^ 6)/(21a ^ 3 * b ^ 2) 6) (x ^ 2 - 25)/(2x - 10) 3. (2 бали) Спростіть вирази: a) (x - 8)/(4x ^ 2) - (5 - 12x)/(6x ^ 3) 6) 3y - (18y ^ 2)/(6y + 1) 4. (2 бали) При яких значеннях змінної дорівнюють нулю дроби: a) (x - 9)/4 6) 7/(x - 4) в) (x ^ 2 - x)/(7 - 7x) 5. (4 бали) Спростіть вирази а) 1/(6a - 4b) - 1/(6a + 4b) + (3a)/(4b ^ 2 - 9a ^ 2) б) 1/x - 4/(x ^ 2 + 4x) + x/(16 - x ^ 2) Варіант 2 1. (2 бали) Знайдіть при яких значеннях змінної не мають змісту вирази: a) - 5/(x + 3) 6) (x + 7)/(49 - x ^ 2) в) (x ^ 3 + 11)/(x ^ 2 - 8x)

Ответы на вопрос

Отвечает Северин Алексей.

Ответ:

  a) Вираз: -5/(x + 3)

  Цей вираз не має змісту, коли x = -3, оскільки в цьому випадку ми маємо ділення на нуль, що є невизначеним.

  б) Вираз: (x + 7)/(49 - x^2)

  Цей вираз не має змісту, коли x = 7 або x = -7, оскільки в цьому випадку знаменник (49 - x^2) дорівнює нулю, а ділення на нуль невизначене.

  в) Вираз: (x^3 + 11)/(x^2 - 8x)

  Цей вираз не має змісту, коли x = 0 або x = 8, оскільки в цьому випадку знаменник (x^2 - 8x) дорівнює нулю, а ділення на нуль невизначене.

2. **Скоротіть дроби:**

  a) Вираз: (28a^5 - b^6)/(21a^3 * b^2)

  Щоб скоротити цей дріб, ми можемо використати властивості експонент:

  = (4a^2 - b^4)/(3)

  б) Вираз: (x^2 - 25)/(2x - 10)

  Ми можемо скоротити знаменник, використовуючи факторизацію:

  = (x + 5)/(x - 5)

3. **Спростіть вирази:**

  a) Вираз: (x - 8)/(4x^2) - (5 - 12x)/(6x^3)

  = (3x - 40)/(12x^3) - (10x^3 - 30x^2)/(12x^3)

  = (3x - 40 - 10x^3 + 30x^2)/(12x^3)

  б) Вираз: 3y - (18y^2)/(6y + 1)

  = 3y - (3y(6y + 1))/(6y + 1)

  = 3y - 3y

  = 0

4. **При яких значеннях змінної дорівнюють нулю дроби:**

  a) Вираз: (x - 9)/4

  Цей дріб дорівнює нулю, коли чисельник (x - 9) дорівнює нулю, тобто x = 9.

  б) Вираз: 7/(x - 4)

  Цей дріб дорівнює нулю, коли знаменник (x - 4) дорівнює нулю, тобто x = 4.

  в) Вираз: (x^2 - x)/(7 - 7x)

  Цей дріб дорівнює нулю, коли чисельник (x^2 - x) дорівнює нулю, тобто x = 0 або x = 1.

5. **Спростіть вирази:**

  а) Вираз: 1/(6a - 4b) - 1/(6a + 4b) + (3a)/(4b^2 - 9a^2)

  Цей вираз досить складний, і його скоріше за все слід розглядати крок за кроком. Я можу надати допомогу, якщо вам це потрібно.

  б) Вираз: 1/x - 4/(x^2 + 4x) + x/(16 - x^2)