12%-дық қышқыл ерітіндісін алу үшін 30 г 10%-дық қышқыл ерітіндісіне 15%-дық сол қышқыл

ерітіндісін қосу керек. Қосатын 15%-дық қышқыл ерітіндісінің мөлшерін табыңыз. ПЖПЖЖЖЖЖЖ СРОЧНООООО ДАМ 30

Ответы на вопрос

Отвечает Головёнкин Андрей.

Объяснение:

Есеп 9 .Бірінші құймада 10% мыс ,ал екінші құйма құрамында 40% мыс бар.екінші құйма бірінші құймадан 3 кг артық. Екі құйманы араластырып құрамында 30% мыс бар үшінші құйма алынды. Үшінші құйма неше кг?

Теңдеу құрып, теңдеуді шешеміз:

0,1х +0,4 (х+3) =0.3 (2x+3)

0,1 x=0,3

X=3 Есепте сұрағаны. 2x+3= 2*3+3=9 (кг)

Жауабы:9кг.

Жоғарғы класс оқушылары мен жас мамандарға көмек болады деген ойдамын.