1. Нехай а, b, e- три різні цифри. Якщо додати всі шість двоцифрових чисел, які можна записати з

їхньою допомогою, не повторюючи одну і ту саму цифру в числі двічі, то отримаємо 528. Знайдіть ці цифри.

Ответы на вопрос

Отвечает Жданко Максим.

Відповідь:

7, 8, 9.

Завдання:

Нехай а, b, с - три різні цифри. Якщо додати всі шість двоцифрових чисел, які можна записати з їхньою допомогою, не повторюючи одну і ту саму цифру в числі двічі, то отримаємо 528. Знайдіть ці цифри.

Розв'язання:

Всі шість двоцифрові числа, які можна записати різними цифрами а, b, c, не повторюючи одну і ту саму цифру в числі двічі, подамо у вигляді суми розрядних доданків:

 \overline{ab}  = 10a + b

\overline{ac}  = 10a + c

\overline{ba}  = 10b + a

\overline{bc}  = 10b + c

\overline{ca}  = 10c + a

\overline{cb}  = 10c + b

Оскільки сума всіх чисел дорівнює 528, то маємо рівняння:

\overline{ab} + \overline{ac} + \overline{ba} + \overline{bc} + \overline{ca} + \overline{cb}  = 528

10a + b + 10a + c + 10b + a + 10b + c + 10c + a + 10c + b = 528

22a + 22b + 22c = 528

22(a + b + c) = 528

a + b + c = 528 \div 22

a + b + c = 24

Сума трьох різних цифр може дорівнювати 24 тільки коли ці цифри: 7, 8, 9.

Відповідь: 7, 8, 9.

#SPJ1