2-тапсырма. Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешіңдер = fy = x² + 2 (2x + y = 2 ( y = 10 — x²

(3x-y = -10​

Ответы на вопрос

Отвечает Решетов Данил.

Ответ:

Сізге берілген үш есептік тапсырма арқылы теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу үшін топтамалық жұмыс жасаңыз:

   Бірінші есепті таратып, 2-ші есепті шешу үшін, y-ды 2-ші есептінен шығарып алыңыз:

2x + y = 2

y = 2 - 2x

   Ікінші есепті таратып, 3-ші есепті шешу үшін, y-ды 3-ші есептінен шығарып алыңыз:

3x - y = -10

y = 3x + 10

   Екінші және үшінші есептерді біріктіріп, y-ды теңдеу жолымен солай шешу мүмкін:

2 - 2x = 3x + 10

3x + 2x = -10 - 2

5x = -12

x = -12 / 5

   x-ті табтыңыз. Қате сызбада x-тын мәні қайтарылмаған.

   x-ты алғаннан кейін, y мәнін 2-ші есеппен табу үшін:

y = 2 - 2 * (-12 / 5)

y = 2 + 24/5

y = (10 + 24) / 5

y = 34 / 5

Сондай-ақ, шешім:

x = -12/5

y = 34/5

Егер сіз қосымша есептерде дайындалған кескінді тіркеусіз, онда (x, y) нүктесі (-12/5, 34/5) болады.

Объяснение: