Знайдіть значення дробу попередньо скоротивши його: 9b²-4c²/12b²c-8bc², якщо c=-6 (/ означає що

це дріб) Даю 40 балів!!!! Срочно з рішенням на листочку

Ответы на вопрос

Отвечает Суржан Артур.
Для знаходження значення дробу, спочатку підставимо c = -6:

9b² - 4(-6)² / 12b²(-6) - 8b(-6)²

9b² - 4(36) / 12b²(-6) + 8b(36)

9b² - 144 / -72b² + 288b

Тепер спростимо даний вираз:

9b² - 144 / -72b² + 288b

Використовуючи розкладання часткових дробів, ми можемо розкласти знаменник:

9b² - 144 / -72b² + 288b

= (9b² - 144) / (-72b² + 288b)

= (9(b² - 16)) / (-72b(b - 4))

= -9(b + 4)(b - 4) / -72b(b - 4)

= (b + 4)(b - 4) / 8b(b - 4)

Тепер, якщо ми спрощуємо знаменник, вираз стає:

(b + 4) / 8b

Отже, значення дробу після спрощення і підстановки c = -6 є (b + 4) / 8b.