У цистерні було 300 л води. Через відкритий кран щохвилини виливається 2 л води. Задайте формулу

залежність об'єму V води в цистерні від часу t, протягом якого з неї виливається вода. Чи є правило, за допомогою якого за значенням змінної t можна знайти значення змінної V, функцією? У разі ствердної відповіді вкажіть область визначення та область значень цієї функції. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Дроганов Артем.

Відповідь:

Залежність об'єму V води в цистерні від часу t, протягом якого з неї виливається вода, записується так: V = 300 - 2t.

Ця залежність є функціональною.

Виразимо t через V:

2t = 300 - V;

t = (300-V)/2.

Область визначення цієї функції: 0 ≤ V ≤ 300.

Область значень: 0 ≤ t ≤ 150.