Яке з чисел є значенням виразу 8 17/20 - (4 17/30 + 1 14/15) ?


Ответы на вопрос

Отвечает Кузянова Аня.

Ответ:

1. Спочатку віднімемо вираз у дужках:

 

  4 17/30 + 1 14/15 = 4 17/30 + 2/2 * 14/15 = 4 17/30 + 28/30 = (4 + 28) 17/30 = 32 17/30.

2. Тепер віднімемо отриманий результат від виразу 8 17/20:

  8 17/20 - 32 17/30 = (8 + 32) 17/20 - 32 17/30 = 40 17/20 - 32 17/30.

Тепер нам потрібно знайти спільний знаменник для дробів 20 та 30. Спільний знаменник - це 60.

3. Переведемо обидва дроби до спільного знаменника:

  (40 * 3/3) 17/20 - (32 * 2/2) 17/30 = 120 51/60 - 64 34/60.

4. Тепер віднімемо дроби:

  120 51/60 - 64 34/60 = (120 - 64) 51/60 - 34/60 = 56 51/60 - 34/60.

5. Знову віднімемо дроби:

  56 51/60 - 34/60 = (56 - 34) 51/60 = 22 51/60.

Отже, значення виразу 8 17/20 - (4 17/30 + 1 14/15) дорівнює 22 51/60.