Сім’я Петренків зібрали 712 кг овочів: картоплі, капусти і моркви, причому картоплі зібрали в 3

рази більше, ніж моркви, а капусти — на 147 кг більше, ніж моркви. Скільки зібрали кілограмів овочів кожного виду?

Ответы на вопрос

Отвечает Шарапова Азалия.

Ответ:

Нехай Х кг- кількість зібраної моркви, тоді 3Х кг- кількість зібраної картоплі, а (Х+147) кг- кількість зібраної капусти. Маємо рівняння:

Х+3Х+Х+147=712;

5Х+147=712;

5Х=712-147;

5Х=565;

Х=113.

Отже 113 кг моркви зібрали сім'я Петренків, тоді кількість зібраної картоплі 3Х=3•113=339 кг, а кількість зібраної капусти Х+147=113+147=260 кг.

Відповідь: 113 кг моркви, 339 кг картоплі, 260 кг капусти.

Отвечает Коржаков Женя.
Позначимо кількість зібраної моркви як х кг.
Тоді кількість зібраної картоплі буде 3х кг.
А кількість зібраної капусти буде (х + 147) кг.

За умовою задачі, сума кількостей овочів дорівнює 712 кг:
х + 3х + (х + 147) = 712
5х + 147 = 712
5х = 712 - 147
5х = 565
х = 565 / 5
х = 113

Отже, зібрали:
Моркви: 113 кг
Картоплі: 3 * 113 = 339 кг
Капусти: 113 + 147 = 260 кг