Знайдіть 15 член та суму перших 20 ти членів арифметичної прогресії An: якщо a1 =-4,2 ;d=0,6


Ответы на вопрос

Отвечает Тарасова Люба.
A1=-4,2, d=0,6 , a15=?, s20=?
a15=a1+14d, a15=-4,2+14.0,6=-4,2+8,4=4,2, a15=4,2
a20=a1+19d, a20=-4,2+19.0,6=-4,2+11,4=7,2,a20=7,2
s20=20(-4,2+7,2)/2=10.3=30
s20=30

(sn=n(a1+an)/2, an=a1+(n-1)d)