З якого значення а ріняння а2х−2а2=49х+14а має єдиний корінь?


Ответы на вопрос

Отвечает Бондарев Серёжа.
Щоб рівняння мало єдиний корінь, необхідно, щоб його дискримінант був рівний нулю:

D = (49)^2 - 4(a^2)(-2a^2) = 2401 + 8a^4 = 0

8a^4 = -2401

a^4 = -300.125

Звідси видно, що рівняння не має розв'язків у реальних числах, оскільки квадрат від'ємного числа не може бути додатним. Отже, немає значення a, для якого рівняння мало єдиний корінь.