ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА При яких значеннях параметра a рівняння 25^x - (a+7) × 5^x + 5a + 10 = 0

має один дійсний корінь.

Ответы на вопрос

Отвечает Kaplun Maks.

Ответ:

(-\infty;-2)\cup\{3\}}

Объяснение:

25^x - (a+7)\cdot 5^x + 5a + 10 = 0\\\\(5^2)^x - a\cdot 5^x+7\cdot 5^x + 5a + 10 = 0\\\\(5^x)^2- a\cdot 5^x-7\cdot 5^x + 5a + 10 = 0\\\\(5^x)^2-5\cdot 5^x- a\cdot 5^x-2\cdot 5^x + 5a + 10 = 0\\\\5^x\cdot(5^x-5)- 5^x\cdot(a+2)+ 5(a+2) = 0\\\\5^x\cdot(5^x-5)-(a+2)(5^x-5) = 0\\\\(5^x-5)(5^x-a-2)= 0

має один дійсний корінь, якщо

5^x-a-2=5^x-5\\\\5^x-a-5^x=-5+2\\\\-a=-3\ \ \ |:(-1)\\\\a=3

або

5^x-a-2= 0

дійсного коріння не має

5^x=a+2

5^x > 0 - для будь-якого дійсного числа

a+2 < 0\\\\a < -2\\\\a\in(-\infty;-2)

\underline{a\in(-\infty;-2)\cup\{3\}}