Моторлы қайық өзен ағысымен 17 км және өзен ағысына қарсы 13 км жүріпб барлық жолға 2 сағ жіберді

егер моторлық қаиықтың 15 км/сағ болса өзен ағасының жылдамдығы неге тең?

Ответы на вопрос

Отвечает Красов Матвей.

х-өзен ағысы жылдамдығы

17/(15+x) + 13/(15-x) = 2

(17(15-x)+13(15+x))/((15+x)(15-x))=2

17(15-x)+13(15+x)=2(15+x)(15-x)

255-17x+195+13x=2(225-x^2)

450-4x=450-x^2

x^2-4x=0

x(x-4)=0

x=0

x=4

Жауабы: Өзен ағысының жылдамдығы 4 км/сағ немесе 0-ге тең