Знайдіть суму вісімдесяти перших членів арифметичної прогресії, якщо а(n) = 3n - 19


Ответы на вопрос

Отвечает Красота Екатерина.

Відповідь:

a(n) = 3n-19

Sn=(a1+an)*n/2

a1=3*1-19=-16

a80=3*80-19= 240-19 =221

S(n)=( -16+221)*n/2

S80= 205*80/2= 8200