Обчисліть суму перших шести членiв геометрично прогресії, якщо b1=6, b3=24​


Ответы на вопрос

Отвечает Назарова Евгения.

Ответ: 378

bn = b1 \times  {q}^{n - 1}

b3 = b1 \times q {}^{3 - 1}  = 6 \times q  {}^{2}  = 24

6q {}^{2}  = 24

q {}^{2}  =  \frac{24}{6}  = 4

q =  \sqrt{4}  = 2

b6 = b1 \times  {q}^{6 - 1}  =b1 \times q {}^{5}  = 6 \times  {2}^{5}  = 6 \times 32 = 192

sn =  \frac{b1(q {}^{n} -1)}{q-1}

s6=\frac{6(2 {}^{6} -1)}{2-1}=\frac{6×64-6}{1}=378