Знайти суму перших знайти суму перших чотирьох членів геометричної прогресії,якщо b⁴=500, g=4

Поможіть останє питання залишилось

Ответы на вопрос

Отвечает Демарчук Валерия.

Объяснение:

b_4=500\ \ \ \ q=4\ \ \ \ \ S_4=?\\b_4=b_1q^3=b_1*4^3=500\\b_1=\frac{500}{64}=\frac{125}{16} .\\ S_4=\frac{125}{16} *\frac{4^4-1}{4-1}=\frac{125}{16}*\frac{256-1}{3}=\frac{125*255}{16*3}=\frac{125*85}{16}=\frac{10625}{16}=664,0625.

Ответ: S₄=664,0625.