‼️ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУСТА ‼️ ДАЮ 100 Б.замінити дріб на 1,3 (21) звичайним дробом​


Ответы на вопрос

Отвечает Беркаш Милена.

Ответ:

Объяснение:

1,3(21 ) = 1,3212121... = 1,3 + 0,021 + 0,00021 + 0,0000021 + ...

Доданки 0,021; 0,00021; 0,0000021 ...  члени нескінченної арифметичної прогресії, перший член дорівнює 0,021, а знаменник  q= 0,00021/ 0,021 = 0,01 (умова |q| < 1виконується). Сума цієї прогресії

S = 0,021/( 1 - 0,01) = 0,021 /0,99= 21/990 = 7/330

Отже маємо:

1,3(21) = 1,3 + 7/330 = 1 3/10 + 7/330 = 1 99/330 + 7/330 = 1 106/330

= 1 53/165