Знайди суму дев'яти перших членів арифметичноï прогресії (xn), якщо x3 = 20, x5 = -40. ШВИДКО

ПЛІЗ​

Ответы на вопрос

Отвечает Горелова Катя.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо різницю арифметичноï прогресії

а₅ = а₃ + 2d

-40 = 20 + 2d

2d  = 60

d = 60 : 2

d = 30

а₃ = а₁ + 2d

20 = а₁ + 2 * 30

- а₁ = 60 - 20

а₁ = - 40

Знайдемо суму дев'яти перших членів арифметичноï прогресії

S₉= ((2а₁ + 8d)/2) * 9 = ((2 * (-40) + 8 * 30)/2)) * 9 = 720