CРОЧНО!! 30 БАЛОВ З точки до прямої проведено дві похилі. Довжина однієї з них дорівнює 20 см, а

довжина її проекції на пряму - 16 см. Знайдіть довжину другої похилої, якщо її проекція дорівнює 5 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Касьянова Саша.

Відповідь:       13 см .  

Пояснення:

  Нехай   АВ  і  АС - похилі ,  AD⊥a ;   AB = 20 cм , BD = 16 cм ;

  DC = 5 cм .    АС  -  ?

 Із прямок. ΔABD   AD = √( AB² - BD² ) = √( 20² - 16² ) = √144 = 12 (см ) .

 Із прямок. ΔAСD   AС = √( AВ² + СD² ) = √( 12² + 5² ) = √169 = 13 ( см ) .

      В  -  дь :   АС = 13 см .