Рiзниця чисел х і у дорівнює 2, а їх добуток дорівнює 15 1) Запишіть систему рiвнянь для визначення

х1у. 2) Розв'яжіть одержану систему рівнянь.​

Ответы на вопрос

Отвечает Дым Макс.

Ответ:

Объяснение:

1.   Запишемо систему рівнянь:

x - y = 2,

xy = 15

2. Розв'яжемо систему рівнянь за допомогою методу підстановок.

З першого рівняння знаходимо x через y:

x = y + 2

Підставляємо в друге рівняння:

(y + 2)y = 15

y^2 + 2y - 15 = 0

Розв'язуємо квадратне рівняння:

(y + 5)(y - 3) = 0

Отримали два значення:

y1 = -5, y2 = 3

Підставляємо y1 і y2 в перше рівняння:

x1 = y1 + 2 = -3, x2 = y2 + 2 = 5

Отже, розв'язок системи рівнянь:

{

x1 = -3, y1 = -5,

x2 = 5, y2 = 3

}