BI . Знайдіть три розв'язки рівняння 3x-y=6. 2. Не виконуючи побудову графіка рівняння, знайдіть

точки перетину з осями координат. . Побудуйте графік рівняння.​

Ответы на вопрос

Отвечает Минахина Юля.

Ответ:

Розв'язуємо рівняння 3x-y=6 відносно y:

y=3x-6

Три розв'язки можна знайти, призначивши значення x та використовуючи отриману формулу для знаходження відповідних значень y. Наприклад:

при x=1, y=3*1-6=-3, тож перший розв'язок: (1,-3);

при x=2, y=3*2-6=0, тож другий розв'язок: (2,0);

при x=3, y=3*3-6=3, тож третій розв'язок: (3,3).

Для знаходження точок перетину з осями координат можна підставити y=0 та x=0 у вихідне рівняння 3x-y=6 та знайти відповідні значення x та y:

коли y=0, маємо 3x=6, тобто x=2. Точка перетину з віссю Ox: (2,0);

коли x=0, маємо -y=6, тобто y=-6. Точка перетину з віссю Oy: (0,-6).

Побудова графіка:

зводимо координатну площину та маштабуємо вісі координат;

для побудови графіка рівняння 3x-y=6, можна скласти таблицю значень для декількох точок і підставити їх у вихідне рівняння, щоб знайти відповідні координати. Наприклад:

x y

0 -6

2 0

4 6

на координатній площині відкладаємо точки, які відповідають знайденим координатам, та проводимо лінію через них. Отримаємо графік рівняння:

     |

  7  |

     |      *

  6  |  

     |

  5  |

     |  

  4  |         *

     |

  3  |

     |

  2  |   *

     |

  1  |

     |

  0  |    *

     |_________

        0  2  4

де зірочками позначено точки, які були знайдені у таблиці.