Знайдіть суму п'яти перших членів геометричної прогресії: 10; -40; 160;...​


Ответы на вопрос

Отвечает Рыбников Антон.

Щоб знайти суму п'яти перших членів геометричної прогресії, спочатку знайдемо її знаменник. Розділимо другий член на перший, а потім третій на другий:

-40 / 10 = -4

160 / -40 = -4

Знаменник прогресії - це -4. Тепер знайдемо п'ятий член:

член = 160 * (-4) = -640

член = -640 * (-4) = 2560

Тепер ми знаємо п'ять перших членів прогресії: 10, -40, 160, -640, 2560. Щоб знайти суму цих чисел, складемо їх:

Сума = 10 + (-40) + 160 + (-640) + 2560 = 2050

Отже, сума п'яти перших членів геометричної прогресії дорівнює 2050.