Допоможіть будь ласка з контрольною роботою У конференц-залi в звичайні крісла та VIP-крісла.

Ймовiрнiсть того, що перше вибране навмання крісло виявiться VIP-крiслом, дорівнює 0,14. Якою може бути найменша кількість звичайних крісел в цьому конференц-залі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Пшеницын Михаил.

Ответ:

Нехай n - загальна кількість крісел у конференц-залі, а m - кількість VIP-крісел.

Тоді ймовірність, що перше вибране крісло буде VIP-кріслом, дорівнює m/n.

Отже, ми маємо наступну умову: m/n = 0,14.

Також ми знаємо, що кількість звичайних крісел (не VIP-крісел) дорівнює (n-m).

Минимальна кількість звичайних крісел буде, коли m буде максимальним. Максимальне значення m можна знайти, якщо підставити значення ймовірності, що дано в умові:

m/n = 0,14  => m = 0,14n

Отже, кількість звичайних крісел дорівнюватиме:

n-m = n - 0,14n = 0,86n

Отже, найменша кількість звичайних крісел в цьому конференц-залі буде, коли знайдена кількість буде цілим числом.

Можлива найменша кількість звичайних крісел дорівнює 86, оскільки 0,86 помножене на будь-який ціле число буде теж цілим. Отже, якщо в конференц-залі є 100 крісел, то 14 з них - VIP-крісла, а 86 - звичайні крісла.