Помогите пожалуйста даю 40балов При каких значениях переменной имеет смысл выражение: 1. V3x-9 2.

V10x+5/x-2​

Ответы на вопрос

Отвечает Чижик Виктория.

Ответ:

Вираз V3x-9 має сенс при будь-яких значеннях x, оскільки квадратний корінь може бути взятий з будь-якого додатнього або нульового числа. Вираз можна спростити, взявши за загальний множник число 3:

V3x-9 = V3 * V(x-3) = V3 * (Vx-3)

Вираз V10x+5/x-2 має сенс, коли знаменник не дорівнює нулю. Знаменник може дорівнювати нулю тільки тоді, коли x=2, тому вираз має сенс при будь-яких значеннях x, крім x=2. Вираз можна спростити, помноживши чисельник і знаменник на V(x+2):

V(10x+5)/(x-2) = V(10(x+2)+(-15))/((x-2)(x+2)) = V(10(x+2)-15) / (x+2) = V10(x-1) / (x+2)

Отже, вираз V10x+5/x-2 має сенс при будь-яких значеннях x, крім x=2.

Объяснение: