Чому дорівнює четвертий член геометричної прогресії, перший член якої b1=9, а знаменник q=1/3 ?


Ответы на вопрос

Отвечает Эм Валентина.

Ответ:

Четвертий член геометричної прогресії знаходиться за формулою:

b4 = b1 * q^3

Де b1 - перший член прогресії, q - знаменник прогресії, а 3 - кількість кроків, необхідних, щоб перейти від першого члена до четвертого.

Підставляючи в формулу значення b1 і q, отримаємо:

b4 = 9 * (1/3)^3 = 9 * 1/27 = 1/3

Отже, четвертий член геометричної прогресії з b1=9 і q=1/3 дорівнює 1/3.