Розвяжіть метедом підстановки сестему рівнянь 4x-5y=-83; 2x+5y=29. ПРОшу БЫСТРЕЕ !!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Едельбаева Риза.

Для розв'язання системи рівнянь методом підстановки потрібно використовувати одне рівняння для виразу однієї змінної, а потім підставити цей вираз в друге рівняння.

Маємо систему рівнянь:

1) 4x - 5y = -83

2) 2x + 5y = 29

1. Розв'яжемо перше рівняння відносно x:

4x = 5y - 83

x = (5y - 83) / 4

2. Підставимо цей вираз для x в друге рівняння:

2((5y - 83) / 4) + 5y = 29

3. Виконаємо обчислення:

(10y - 166) / 4 + 5y = 29

10y - 166 + 20y = 116

30y = 282

y = 282 / 30

y = 9.4

4. Підставимо знайдене значення y в перше рівняння для знаходження x:

4x - 5(9.4) = -83

4x - 47 = -83

4x = -83 + 47

4x = -36

x = -36 / 4

x = -9

Отже, розв'язком системи рівнянь є x = -9 і y = 9.4.

Отвечает Солиев Сослан.

Ответ:

(-9; 9,4)

Объяснение:

{4х - 5у = -83 | : 4

{2х + 5у = 29

{х - 1,25у = -20,75

{2х + 5у = 29

{х = -20,75 + 1,25у

{2х + 5у = 29

1)

2х + 5у = 29

2(-20,75 + 1,25у) + 5у = 29

-41,5 + 2,5у + 5у= 29

2,5у + 5у = 29 + 41,5

7,5у = 70,5

у = 70,5 : 7,5

у = 9,4

2)

х = -20,75 + 1,25у

х = -20,75 + 1,25 * 9,4

х = -20,75 + 11,75

х = -9