В одній цистерні було в 5 разів більше соляшникової олії ніж у іншій. Коли з першої цистерни

відлили 500л , а в другу цистерну долили 1300л, то в обох цистернах стало порівну. Скільки літрів олії було в кожній цистерні спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Гапеева Снежана.

Ответ:

Позначимо кількість соляшникової олії в першій цистерні як Х літрів, а в другій цистерні - як Y літрів.

За умовою задачі, в одній цистерні було в 5 разів більше олії, ніж у іншій. Тобто, ми можемо записати рівняння:

X = 5Y

Коли з першої цистерни відлили 500 літрів олії, а в другу цистерну долили 1300 літрів, то в обох цистернах стало порівну. Тобто, ми можемо записати друге рівняння:

X - 500 = Y + 1300

Замінимо значення X з першого рівняння у друге рівняння:

5Y - 500 = Y + 1300

Розкриваємо дужки:

5Y - 500 = Y + 1300

Переносимо Y на одну сторону рівняння, а числа на іншу:

5Y - Y = 1300 + 500

Скорочуємо подібні члени:

4Y = 1800

Ділимо обидві сторони на 4:

Y = 450

Тепер, знаючи значення Y, підставимо його в перше рівняння:

X = 5Y

X = 5 * 450

X = 2250

Отже, спочатку в першій цистерні було 2250 літрів олії, а в другій цистерні - 450 літрів олії.