14 7/15 - 3 3/23 x 23/27 - 1 1/5 x 1/6​


Ответы на вопрос

Отвечает Денисенко Богдан.
Давайте вирішимо це математичне вираз:

1. Розділимо числа і знайдемо результати кожного окремого виразу:

14 7/15 - 3 3/23 = 14 + 7/15 - 3 - 3/23
23/23 + 7/15 - 69/23 - 3/23
(23 + 7)/15 - (69 + 3)/23
30/15 - 72/23

2. Знайдемо спільний знаменник для обох дробів, це буде 23:

(30/15) * (23/23) - (72/23)
(690/23) - (72/23)

3. Віднімемо один вираз від іншого:

(690 - 72)/23 = 618/23

4. Тепер ми маємо:

618/23 * 23/27 - 1 1/5 * 1/6

5. Перемножимо перші два дроби:

(618/23) * (23/27) = (618/27)

6. Знайдемо 1 1/5 у десятковій формі, це 6/5:

(6/5) * (1/6) = 6/30 = 1/5

7. Тепер віднімемо один вираз від іншого:

(618/27) - (1/5)

8. Знайдемо спільний знаменник для обох дробів, це буде 27:

(618/27) - (1/5) * (27/27)

9. Віднімемо один вираз від іншого:

(618 - 27)/27 - (27/135)

10. Обчислимо чисельник:

591/27 - 27/135 = (591/27) - (27/5 * 27)

11. Знайдемо спільний знаменник для обох дробів, це буде 135:

(591/27 * 135/135) - (27/135)

12. Віднімемо один вираз від іншого:

(591 * 135 - 27 * 135)/135 = (79935 - 3645)/135 = 76290/135 = 566

Отже, результат виразу дорівнює 566.