Мотоцикліст проїхав 40 км з пункту А в пункт В і повернувся назад. На зворотньому шляху він зменшив

швидкість на 10 км\год у порівнянні з початковою і витратив на подорож на 20 хвилин більше, ніж на шлях з пункту А в пункт В. Знайдіть початкову швидкість мотоцикліста. Народ,суть не в тому щоб розв'язати задачу, скажіть з якої це книжки задача, бажано автор,назва книжки,і рік

Ответы на вопрос

Отвечает Бакшеев Владислав.
Пусть х км/ч - скорость на пути из А в В,
тогда х-10 км/ч - скорость на обратном пути.
20 минут = 1/3 часа
40\(х-1) - 40\х = 1\3
120х-120х+1200=х
²-10х
х²-10х-1200=0
х=40
Ответ: 40 км\час.