За 5 год за течією річки і 3 год проти течії теплохід пройшов 244 км. За 2 год за течією і 30 хв

проти течії він пройшов 78 км. Знайти власну швидкість теплохода і швидкість течії.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузенний Максим.
Нехай швидкість людини = x км/год а швидкість течії = у км/год. Тоді за умовою 5(х+у) + 3(х-у) = 244 і 2(х+у)+ 1/2 * (х-у) = 78. Тобто
5х + 5у + 3х - 3у = 244
2х + 2у + 1/2*х - 1/2*у = 78
тобто
8х + 2у = 244
2,5х + 1,5у = 78
Домножимо перше рівняння на 3 а друге рівняння на 4 і перепишемо їх
24х + 6у = 732
10х + 6у = 312
віднявши два рівняння, маємо 14х = 420
х = 30 км/год
тоді 8*30 + 2у = 244
2у = 4
у = 2 км/год
Відповідь швидкість човна 30 км/год, швидкість течії 2 км/год