Знайти суму 10 перших членів арифметичної прогресії якщо а1=-3, а3=-9​


Ответы на вопрос

Отвечает Пайвин Никита.

S_{n} =\frac{a_{1}+a_{n}  }{2} n

n=10

a1=-3...a10=-30

Sn=(a1+an)/2*n=(-3+-30)/2*10=-165