Між числами 4 і 108 розмістіть два числа так, щоб разом із заданими вони утворювали геометричну

прогресію

Ответы на вопрос

Отвечает Крылов Виталик.

b_1=4;

b_2-?

b_3-?

b_4-108

Воспользуемся формулой общего члена геометрической прогрессии:

b_n=b_1q^{n-1}

тогда:

b_1;b_1q;b_1q^2;b_1q^3

4;4q;4q^2;108

4q^3=108

q^3=108:4

q^3=27

q=\sqrt[3]{27}

q=3

b_2=4*3=12;

b_3=4*3^2=36.

Получили  геометричну прогресію  4; 12;  36;  108.

Ответ:  12;  36.